Посилення відповідальності за перешкоджання народному депутату – Законопроект

61

Посилення відповідальності за перешкоджання народному депутату - Законопроект

Члени Комітету на засіданні 22 травня у режимі відеоконференції розглянули проект Закону «Про внесення змін до статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, депутата місцевої ради» №3354.

Посилення відповідальності та збільшення розміру санкцій

Законопроектом пропонується збільшити розмір існуючих санкцій (з 10 – 50 до 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), за недодержання встановлених законом строків надання відповіді на запит народного депутата України, ненадання, надання неправдивої або неповної інформації на такий запит (з 100-400 до 400-800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) та за невиконання законних вимог Рахункової палати, члена Рахункової палати, створення перешкод у їх роботі під час здійснення ними своїх повноважень, надання неправдивої або неповної інформації або ненадання інформації у строк, встановлений законом (з 100-400 до 200-600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за неналежне реагування на депутатські запити та депутатські звернення та за невиконання законних вимог народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати та посилено відповідальність за невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації.

Посилення відповідальності за перешкоджання народному депутату - Законопроект

Про підготовку проекту до другого читання доповів голова підкомітету В’ячеслав Медяник. Він поінформував про те, що під час підготовки надійшло 53 правок та пропозицій, з яких враховано 6 правок, враховано частково – 8, враховано редакційно – 3, відхилено – 36.

Результати розгляду і обговорення питань

За результатами обговорення Комітет прийняв рішення затвердити враховані та відхилені пропозиції у порівняльній таблиці та рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект №3354 у другому читані і в цілому.

Члени Комітету розглянули питання про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань.

За результатами обговорення прийнято відповідне рішення та затверджено регламент розгляду цього питання на наступному засіданні Комітету.

Законопроекти, які включено до порядку денного Верховної Ради

Члени Комітету розглянули проекти законів та включили до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України IX скликання законопроекти:

  1. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стягнення аліментів на утримання дитини №3339;
  2. про внесення змін до статті 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у галузі охорони навколишнього природного середовища за невиконання законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища №3418;
  3. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних №3474;
  4. про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес шляхом гуманізації відповідальності за злочини у сфері господарської діяльності №3425;
  5. про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за невиконання законних вимог депутата місцевої ради №3381;
  6. про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо проведення експертизи з питань права» №2741.

Источник: iportal.rada.gov.ua