Відновлюємо діяльність після карантину

42

Відновлюємо діяльність після карантину

Карантин триває, але вже знято багато пов’язаних з ним обмежень. Тому будь-які суб’єкти господарювання, які змушені були призупинити повністю або частково свою діяльність, поступово повертаються до звичайного життя. Природно, тепер виникають питання, як оформити вихід з карантину.

Повертаємо працівників. Перше, що, потрібно зробити, – це вивести працівників на роботу, якщо вони не працювали в період карантину або працювали дистанційно. Чи потрібно для цього видавати наказ?

Все залежить від того, як була оформлена робота співробітників в період карантину і як були сформульовані накази про дистанційну роботу / тимчасовий простій підприємства / надання відпустки за свій рахунок. Якщо в наказі була вказана кінцева дата, наприклад, по 22 травня і працівники виходять на роботу з понеділка 25 травня, то ніяких наказів з формулюванням «приступити до роботи», вважаємо, видавати не потрібно.

Якщо формулювання було, наприклад, «на період карантину», а він формально ще не закінчився, тоді доведеться складати окремі розпорядження (накази) про припинення простою / дистанційної роботи / переривання відпустки без збереження зарплати.

Для ознайомлення працівника з наказом можна, наприклад, направити копію наказу на електронну пошту працівника, а він, у свою чергу, надішле лист-підтвердження про ознайомлення з наказом (стаття «Відновлюємо діяльність після карантину»).

Стандартна ситуація – придбання ТМЦ за чеком РРО з округленої сумою розрахунків. У яку суму в цьому випадку оприбуткувати ТМЦ, відображати податковий кредит і проводити розрахунки з підзвітною особою? (Стаття «Округлення в чеку РРО: як врахувати?»).

В кінці минулого року прокотилася новина про те, що для єдиноподатників без ПДВ скасують Книги обліку доходів. Це був законопроект від 04.12.2019 р. № 2524, який так на стадії законопроекту і застряг. Так що Книга ця поки живіша за всіх живих. Як і питання щодо її заповнення (стаття «Книга обліку доходів у ФОП-єдиноподатника: відповідаємо на питання»).

Джерело: buhgalter911.com