Організація дистанційної роботи в компанії

33

Тенденцією останніх років в процесі організації роботи в компаніях стало запровадження можливості для працівників дистанційної праці та налагодження процесу таким чином, щоб присутність робітника в офісі була не потрібна, а весь функціонал можна було провести з будь-якої точки земної кулі.

Організація дистанційної роботи в компанії

В основному таким чином будували свою роботу IT-спеціалісти, проте введений в усьому світі карантин показав, що дистанційна робота не лише здатна зберегти кошти, що витрачаються на орендні платежі, а й може бути ефективною.

Питання організації трудових відносин в Україні регулюються профільним законом – це Кодекс законів про працю та Положенням №275, які залишився нам у спадок з минулого століття.

Чи є механізми запровадження в компанії дистанційної роботи та який чином це зробити розповів юрист компанії “ALVA PRIVACY”.

Як організувати дистанційну роботу працівників?

Як вже зазначено вище, основними правовими актами, які регулюють питання дистанційної роботи є закони, що були прийняті понад тридцяти років тому і вже зовсім не відповідають сучасним реаліям. Карантин, який зненацька залишив тисячі компаній закрити вдома став поштовхом для прийняття Закону №530-IX.

Організація дистанційної роботи в компанії

Цим законом дозволено на період карантину доручити працівнику виконувати роботу вдома. Проте, для того щоб ця норма запрацювала роботодавцю потрібно зробити наступне:

  1. Отримати заяву від працівника про переведення його на роботу з дому. В такій заяві працівник зазначає:
    • адресу робочого місця (це буде його домашня адреса);
    • адресу електронної пошти через яку буде здійснюватися комунікація, якщо неможливо використовувати робочі поштові скриньки;
    • повідомляє про наявність належних житлово-побутових умов праці;
  2. Оформити наказ про переведення працівника або всіх працівників на дистанційну роботу. В наказі визначається дата початку такої роботи, фіксується графік роботи та форма оплати, яка є такою ж, що й до впровадження віддаленої роботи, адреса робочого місця та контактна електрона адреса працівника. За необхідності вказується обов’язок для технічного відділу для організації роботи технічних засобів та налаштування хмарних технологій.

Для організації роботи вашого колективу в рамках правового поля потрібно обов’язково отримувати описані вище заяви, оскільки це дозволяє оминути вимоги ст. 32 КЗпП України. За змістом цієї норми вбачається, що місце роботи є істотною умовою. Отже, в тому випадку у роботодавця виникає обов’язок попередити співробітника про такі зміни не менше ніж за 2 місяці до дати змін в умовах роботи.

При дотриманні вказаних юристом в цій статті рекомендацій, дистанційна робота стане виграшом не лише для компанії, а й для кожного працівника в ній, оскільки підвищить рівень лояльності до свого роботодавця та покращить ефективність.